Eggdrop Botlarımızı Hızlandırmak

Öncelikle bunları yapabilecek teknik bilgiye sahip olduğunuzu varsayarak bunları yazıyorum.. Bilmediğiniz deyimleri yorum olarak yazarsanız yanıt vereceğime emin olabilirsiniz.. Normal olarak kurulmuş eggdroplarda 2 saniye sınırı vardır. Yani eggdrop verilen seri komutları 2 saniyede bir tekrarlar.. Örneğin siz botun TCL bölümünde ona 1 sn içersinde 5 komut yapmasını kodladınız ama eggdrop bu süre sınırlamasından dolayı her komutu 2 saniye ara koyarak yapacaktır.. Bu nedenle 5 komutun tamamlanma süresi 10 saniyeyi bulacaktır. İşte bu makalemde bu süre sınırlamasını sıfıra indireceğiz. Öncelikle putty veya benzeri bir telnet programı ile shell accountumuza bağlanıyoruz.

Ben kendim eggdrop 1.6.18 sürümünü kullandığım için ona göre anlatıyorum. Siz kendi sürümünüze göre dizine girerken komutu kendinize göre düzenlersiniz. Dosyalar ve yerleri zaten standarttır değişmez.Verdiğim komutları sırasıyla yaptığınızda işlem başarılı olacaktır.

1) cd eggdrop1.6.18

2) cd src

3) cd mod

4) cd server.mod

5) pico server.c

komutlarını sırasıyla yazdık ve önümüze bir dosya açıldı. Açılan dosyada

#define msgrate 2

satırını buluyoruz

#define msgrate 0

yapıyoruz. Yani 2 rakamını sildik 0 (sıfır) yaptık. Ardından CTRL+X tuşuna basıyoruz. Y harfine basarak değişiklikleri kaydediyoruz..Bu işlemlerden sonra eggdrop sistemimizi yeniden derlememiz gerekiyor. Bu işlemide aşağıdaki komutlarla yapacağız.Kaldığımız yere göre anlatmaya devam ediyorum.

cd..

cd eggdrop1.6.18

./configure

make config

make

make install

 

Bu saydığım işlemleri yaptıktan sonra.. Eggdroplarımızda zaman sınırlaması kalkıyor.. Böylece botumuz istediğimiz işlemi hemen yapıyor.. Bizi bekletmiyor..

23 Nisan 1983 yılında Aydın'da doğdum. 1999 yılından bu tarafa aktif olarak bilgisayar kullanıyorum. İlgi alanım Web programlama dilleri ve teknolojidir. Açık kaynak projesini sevdiğim için bu siteyi ayakta tutmaya çalışıyorum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Bigisayarımı ve Açık Kaynak Projesini (GNU) çok seviyorum... Hello World :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top