Unreal Version Çektirmek

Unreal kurulu bir serverımız var.. Bu serverımız girişte her kullanıcıya version çeksin ve  istemediğimiz yanıtı verenler atılsın.. Bu konu forumlarda uzunca bir süre meşgul edilmişti.. Sonradan kendi cabalarımla buna bir çözüm buldum ve uzunca yıllar kullandım.. Bugün bunu sizlerle paylaşmaya karar verdim..

Öncelikle bu kodları en az Unreal3.2.6 ile çalıştırmanızı öneriyorum. Çünkü ben anlatımı ona göre yapıcam..

cd src
cd modules
pico m_nick.c

komutları ile dosyamızı açtık aşağıdaki satırı buluyoruz…

if (USE_BAN_VERSION && MyConnect(sptr)) sendto_one(sptr, ":[email protected]%s PRIVMSG %s :\1VERSION\1", me.name, sptr->name);

aşağıda verdiğim kodları aynen altına ekliyorsunuz…


sendto_one(sptr, ":[email protected]%s PRIVMSG %s :\1FINGER\1", me.name, sptr->name);
sendto_one(sptr, ":[email protected]%s PRIVMSG %s :\1VERSION\1", me.name, sptr->name);

Bu kodları ekledikten sonra  CTRL+X tuşlarına basıyoruz Y tuşuna basarak değişiklikleri kaydediyoruz…

 

cd
cd Unreal3.2
make

 

komutuyla sunucumuzu yeniden derliyoruz.. ./unreal rehash komutuyla sunucumuza rehash çekiyoruz.. Böylece girişte Version çektirme işlemi tamamdır… Şimdiye dek yaptığımız olay sunucumuza her bağlanan kişiye Chanserv ve OperServ tarafından ping ve version çektirdik.. Kişi sunucuya bağlandığı anda bu komutlara otomatik yanıt verecek. İstemediğimiz bir version veya finger yanıtı verirse otomatik olarak sunucumuzdan atılması için yapmamız gereken bir tane spam.conf dosyası oluşturmak. Bu dosyayı ana dizinde oluşturuyoruz..  unrealircd.conf dosyamızdan load ediyoruz.. Oluşturduğumuz spam.conf içersine aşağıda verdiğim gibi örnek reklam tipleri atabilirsiniz.. Spamfilter kodlarını istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Google üzerinden araştırma yaparak istediğiniz dökümanlara ulaşabilirsiniz..Aşağıda örnek spam.conf dosyası içeriğini görebilirsiniz..

 

spamfilter {
regex "^\\x01VERSION \\s*\\x01$";
target private-notice;
ban-time "10m";
action gzline;
reason "0,4Bilgisayar(lar)ınızda bulunan bir virüs yüzünden sunucudan uzaklaştırıldınız..!";
};
spamfilter {
regex "Mynet Sohbet Kullanicisi";
target {  channel-notice; private-notice; };
action gline;
ban-time "15m";
reason "0,4Bilgisayar(lar)ınızda bulunan bir virüs yüzünden sunucudan uzaklaştırıldınız..!";
};

Yukarıda regex bölümüne ne yazarsanız ona göre yasaklama yapılır.. Örneğin o kısma Mirc yazarsanız sunucunuza hiçbir Mirc programı bağlanamaz.. Bağlanan otomatik olarak 15 dakika sunucudan atılır.. .

23 Nisan 1983 yılında Aydın'da doğdum. 1999 yılından bu tarafa aktif olarak bilgisayar kullanıyorum. İlgi alanım Web programlama dilleri ve teknolojidir. Açık kaynak projesini sevdiğim için bu siteyi ayakta tutmaya çalışıyorum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Bigisayarımı ve Açık Kaynak Projesini (GNU) çok seviyorum... Hello World :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top